Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Spotkanie z D. Viartem i Y. Cittonem 18.11.2021

Spotkanie z D. Viartem i Y. Cittonem 18.11.2021

 

W ramach Tygodnia Nauki Francuskiej na Uniwersytecie Warszawskim zapraszamy na spotkanie (w języku francuskim) pt.

Kierunki i nowe tendencje w aktualnych badaniach literackich i krytyce literackiej

 

Yves Citton

Dominique Viart

 

Prowadzenie: Alicja Jaworska (OKFiSF UW), Wiesław Kroker (Instytut Romanistyki UW), Judyta Zbierska-Mościcka (Instytut Romanistyki UW)

 

Proponujemy spotkanie z wyjątkowymi specjalistami i wspólną dyskusję wokół tematów takich jak: literaturoznawstwo, krytyka literacka prasowa i akademicka, nauczanie literatury, badania w dziedzinie literatury współczesnej, wymiar cyfrowy, media, pandemia, eko-wrażliwość.

 

Czwartek 18 listopada 2021 r., od godz. 14.30

 

Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej.

na żywo: Uniwersytet Warszawski, Gmach Wydziału Neofilologii, ul. Dobra 55, sala 1.007

i za pośrednictwem programu Zoom: https://us02web.zoom.us/j/81857562281

 

PROGRAM

14.30                Kawa (korytarz sali 1.007)

15.00-16.30       Spotkanie „Kierunki i nowe tendencje w aktualnych badaniach literackich i krytyce literackiej”

18.30                Poczęstunek (korytarz sali 1.007)

 

Yves Citton – teoretyk literatury, filozof, eseista; profesor literatury i mediów na Uniwersytecie Paris 8 Vincennes-Saint Denis i dyrektor Ecole Universitaire de Recherche ArTeC. Był wykładowcą (literatura francuska) na Uniwersytecie Grenoble Alpes oraz w katedrze języka włoskiego i francuskiego Uniwersytetu w Pittsburghu. W swoich pracach podejmuje wiele problemów badawczych, między innymi: historia dyskursu ekonomicznego, świat wyobrażeń społeczności, teoria literatury, filozofia polityczna, koncepcja mediów, antropologia estetyki.

 

Dominique Viart – krytyk literacki, eseista, profesor literatury francuskiej Uniwersytetu Paris-Nanterre, członek senior Institut universitaire de France, redaktor naczelny Revue des sciences humaines ; specjalizuje się we współczesnej literaturze francuskiej i w literaturze „w czasie teraźniejszym”. Definiuje literaturę współczesną jako literaturę „tranzytywną” i „krytyczną”; jest twórcą pojęć „récit de filiation” i „littérature de terrain”.

 

Informujemy, że spotkanie jest rejestrowane. Nagranie będzie wykorzystane w celach naukowych. Udział w spotkaniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych obowiązujących na UW.