Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne 26/10/2021

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Wydział Filozofii UW we współpracy z École Normale Supérieure Paris zapraszają na spotkanie w ramach cyklu Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne.
Krajobraz polityczny w Niemczech po wyborach do Bundestagu z 26 września 2021 r.
dr hab. Aleksandra Kruk, prof. ucz. (Katedra Systemów Politycznych, Teorii Polityki i Administracji w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego)
dr Agnieszka Łada-Konefał (Deutsches Polen-Institut w Darmstadt)
26.10.2021 wtorek
godz. 16.45-18.15
Spotkanie, w języku polskim, odbędzie się w formie hybrydowej.
Wydział Filozofii UW, ul. Krakowskie Przedmieście 3, sala nr 4
On-line : https://us02web.zoom.us/j/86327225615 Meeting ID: 863 2722 5615
Informujemy, że spotkanie jest rejestrowane. Nagranie będzie wykorzystane w celach naukowych. Udział w spotkaniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody.
Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych obowiązujących na UW.
Dr hab. Aleksandra Kruk, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego – doktor hab. nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, kierownik Katedry Systemów Politycznych, Teorii Polityki i Administracji w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przewodniczy Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych w Zielonej Górze. Autorka książek „Konferencje Monachijskie ds. Bezpieczeństwa 2009-2019”, „Wolna Partia Demokratyczna po zjednoczeniu Niemiec (1990-2013)”, „Hans-Dietrich Genscher w polityce wewnętrznej i zagranicznej RFN w latach 1969-1992”.
Dr Agnieszka Łada-Konefał – wicedyrektor Deutsches Polen-Institut w Darmstadt, do grudnia 2019 roku dyrektor Programu Europejskiego i starszy analityk Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała nauki polityczne w Warszawie i Berlinie oraz psychologię organizacji w Dortmundzie. Jest wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Specjalizuje się w następujących zagadnieniach: Niemcy i stosunki polsko-niemieckie, polska polityka zagraniczna i europejska, postrzeganie Polaków za granicą i obcokrajowców w Polsce.